EZOTERIKA

5. ledna 2008 v 14:54


Slovo ezoterický je odvozeno z řečtiny, znamená - skrytý, tajný. Dá se říci že se v podstatě shoduje se slovem okultní, nebo také mystický. Vysvětlit význam tohoto slova není zcela jednoduché, protože v sobě skrývá mnoho, čemu nerozumíme, co nelze chápat pomocí logického myšlení.- Dostal jsi tělo. Můžeš je mít rád nebo nenávidět, ale je tvou jedinou jistotou, že je budeš mít až do konce života.

- Jsi zapsán na plný úvazek do neformální školy , která se nazývá "Život na planetě zemi". Každá osoba a událost je tvůj vesmírný učitel.- Neexistují chyby. Jen lekce. Růst je proces experimentování. Prohra je součástí tohoto procesu, stejně jako úspěch.

- Každá lekce se v různých formátech opakuje, dokud ji nepochopíš. pak teprve můžeš postoupit dál.

- Pokud svou lekci odmítneš, vrátí se ti zpět, avšak v drsnější podobě.

- Že jsi učební látku pochopil, poznáš podle toho, že se změnilo tvé chování. moudrost je cvik. Trocha něčeho je lepší než spousta ničeho.

- Ostatní lidé jsou jen tvými zrcadly. Nemůžeš milovat nebo nenávidět něco na někom, aniž to neodráží to, co miluješ nebo nenávidíš na sobě.

- Jaký je tvůj život závisí jen na tobě. Život ti dodá plátno, malíř jsi ty.

- Vždy dostaneš co chceš. Tvé podvědomí vždycky správně určí , jakou energii, události a lidi budeš přitahovat.

- Není správně nebo špatně, ale existují následky. Moralizování nepomáhá. Souzení jen posiluje zaběhnuté vzorce. proto dělej to nejlepší , co můžeš.

- Odpovědi na otázky máš v sobě. Pouze děti potřebují vedení, pokud dospějeme, jsme vedeni svým srdcem. Víš víc, než jsi kdy viděl, slyšel nebo přečetl. Teď se jen dívej, poslouchej, důvěřuj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama